Američka vojska ne ispunjava plan regrutiranja
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Rat u Iraku težak je za američke oružane snage, pa je kopnena vojska već treći mjesec zaredom propustila ostvariti plan, travanj joj je dosad najgori mjesec, a dužnosnici predviđaju da ni svibanj neće biti bolji.
Dobrovoljačka kopnena vojska pruža većinu pripadnika kopnenih snaga za rat u Iraku u kojem je poginulo gotovo 1600 američkih vojnika.
Vojska je u travnju uspjela privući 3.821 nova regruta, a cilj joj je bio šest tisuća, rekao je glasnogovornik regrutnoga zapovjedništva Douglas Smith. Kopnena vojska sada za 16 posto kasni u realizaciji ovogodišnjega plana, kažu vojni dužnosnici.
I marinci su u ponedjeljak priopćili da u travnju, već četvrti mjesec zaredom, nisu ispunili svoj mjesečni plan i trenutačno za 2 posto kasne u ostvarivanju godišnjega.
(Hina) xvm yvm
Ovo je .
Homepage nacije.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati