Transfer osuđenika iz Hrvatske
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Načelnik Uprave srbijanskog Ministarstva pravosuđa za izvršenje sankcija Dragoljub Lončarević izjavio je agenciji Beta da će zatvorenici u Sremskoj Mitrovici imati "uobičajeni tretman", te da će prvih 30 dana provesti u prijemnom odjelu zatvora, a da će "njihov kasniji tretman ovisiti o odlukama zatvorskih službi".
Na graničnom prijelazu s Hrvatskom, u Batrovcima zatvorenike su u srijedu oko podne dočekali ministar za ljudska i manjinska prava Srbije i Crne Gore Rasim Ljajić, kao i pripadnici MUP-a koji su ih potom sproveli u zatvor u Sremskoj Mitrovici.
Četvorica osuđenika osuđena su u Hrvatskoj na višegodišnje kazne zatvora zbog ratnih zločina, dok je peti osuđen za "klasično kazneno djelo".
U zatvorima u Hrvatskoj nalazi se još 36 državljana Srbije i Crne Gore koji su zatražili prebacivanje u srbijanske zatvore.
(Hina) xtta yb
Ovo je .
Homepage nacije.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati