Dalija Orešković: Da je Andrej Plenković netko...
SABORSKA zastupnica Dalija Orešković često na Facebooku iznosi svoje stavove o aktualnim političkim i društvenim temama. Tako je večeras posvetila objavu premijeru Plenkoviću.
Evo što je Orešković napisala.
"Da je Andrej Plenković netko..."
"Da je Andrej Plenković netko, on bi na čelo Državnih nekretnina postavio baš Maju Đerek. Ali nije. A da je Plenković netko, on bi je baš tamo postavio svojim krkanima unatoč, pa joj dao odriješene ruke. Ona bi morala čistiti političku kaljužu njegove partije, a on bi se rješavao političkih utega i tereta prošlosti svoje osuđene stranke. On bi uživao i ubirao zasluge. Ali nije.
Da je Andrej Plenković netko, ne bi mu ministar nadležan za nekretnine postao sirovi mešetar nekretnina. Da je Andrej Plenković netko kakvim se predstavljao, i Hrvatskoj bi bilo bolje. Ali nije.
Pjesma je završila, a Hrvatsku vode ministri mešetari, ministri koji ne znaju prijeći zebru na semaforu, dok župani voze pijani. U Plenkovićevoj Hrvatskoj nema mjesta za Maju Đerek, pa ni za Damira Vanđelića koji odbija brak s Bandićem. I dok kum Plenković ponavlja nestranačku svadbu HDZ-a i Keruma u Splitu, raste i Hrvatska kojoj je dosta brakova naivnosti i pohlepe. Raste Hrvatska u kojoj Andrej Plenković nije netko.
A semafor nije u Americi, nego u Splitu. I vjerujem da na njemu ima botun kojeg bahati HDZ ne zna stisnuti, a Splićani znaju", objavila je Orešković.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati