Boris Miletić pred izbacivanjem iz IDS-a: "Sljedeći potez je moj"
PREDSJEDNIŠTVO IDS-a pokrenulo je večeras na sjednici u Puli stegovni postupak protiv istarskog župana i bivšeg predsjednika stranke Borisa Miletića zbog povrede Etičkog kodeksa i statuta IDS-a, optuživši ga da je donosio i donosi odluke autokratski, bez znanja stranke.
Kako su naveli iz stranke u službenoj izjavi za javnost, novom vodstvu IDS-a je neprihvatljivo Miletićevo ponašanje u sklopu kojeg je, kako su naveli, donosio i donosi neke odluke autokratski, bez dijaloga, bez znanja i suglasnosti tijela stranke.
"Niti jedan pojedinac ne može biti ispred interesa Istrijana"
"Na sastanku Predsjedništva raspravljalo se o njegovoj odgovornosti za rezultate posljednjih lokalnih izbora, na kojima je IDS izgubio povjerenje dijela birača", priopćili su iz IDS-a i dodali kako u stranci smatraju kako niti jedan pojedinac ma koliko zaslužan bio, ne može biti ispred interesa Istrijana, a samim time i interesa IDS-a.
Podsjetili su da je upravo Miletić jednom prilikom rekao da IDS ima odgovornost i obvezu koja je veća od političke, a to je odgovornost prema Istri.
"IDS je najjača regionalna stranka u Hrvatskoj"
"Ovakve rasprave i postupanje stranke su upravo demonstracija toga", poručili su iz IDS-a i dodali kako će Miletićeva politička odgovornost biti tema rasprave unutar stranke u sljedećem razdoblju, kada se ispitaju sve okolnosti i činjenice na temelju kojih će se donijeti potrebne odluke.
"IDS je najjača regionalna stranka u Hrvatskoj koja se sustavno i iskreno treba zalagati za javni interes i dobrobit svih Istrijana - pošteno i transparentno. Mi smo tu radi naših birača i zato ćemo djelovati u njihovom interesu i interesu Istre, to je naša politička i osobna odgovornost", poručio je predsjednik IDS-a Dalibor Paus.
Miletić: Sljedeći potez je moj
Miletić je izrazio žaljenje zbog situacije. Poručio je to nakon što ga je Predsjedništvo stranke na večerašnjem sastanku, na kojem Miletić nije bio, optužilo da je donosio i donosi neke odluke autokratski, bez dijaloga, bez znanja i suglasnosti tijela stranke.
"Uvjeren sam da smo drugačiji od drugih, jači, bolji i da se nama nikad neće dogoditi ono što se događa drugim strankama. Žao mi je što ovo gledam u vlastitoj stranci. Ponosan sam na sve što smo napravili i stvorili svih ovih godina i uvijek ću biti", istaknuo je Miletić dodavši kako nikad neće popustiti pod pritiskom pojedinaca i raznih interesa na štetu Istrijana.
"Sljedeći potez je moj", poručio je.