Jones: Želim Stipu Miočića
TEŠKA kategorija UFC-a nalazi se u velikim problemima. Organizacija je u velikoj svađi s prvakom Francisom Ngannouom oko novog ugovora, a kamerunsko-francuski prvak se ozlijedio te neće nastupati više od pola godine. Zbog toga se očekuje novi veliki zastoj u kategoriji u kojoj najviše fali elitnih boraca.
Svi gledaju prema Jonu Jonesu koji još uvijek nije debitirao kao teškaš iako je još prošle godine najavio prelazak među najveće UFC borce te aktivno radi na nabijanju mišićne mase. Mnogi fanovi smatraju da je jedina logična borba ona između njega i Stipe Miočića, a sam Jones je zaintrigirao fanove.
Jones: Najbolji teškaš ikad protiv najboljeg poluteškaša ikad?
Na svojem Twitteru objavio je poruku: "Najveći teškaš svih vremena protiv najvećeg poluteškaša svih vremena. Tko želi gledati tu borbu? Ja sam "unutra"!" Iako nije spomenuo Miočića, jasno je da se radi o američkom borcu hrvatskih korijena koji je s četiri obrane naslova rekorder kategorije.
Još uvijek nisu poznati Miočićevi planovi. I dalje ima ugovor s UFC-om, a zadnji put se borio u ožujku kad je izgubio pojas protiv Ngannoua. Također nije zadovoljan UFC-om, posebno činjenicom da su prije njega dali napad na titulu Francuzu Cyrilu Ganeu. Ipak, ovo je borba koju žele vidjeti svi fanovi, a bez ikakve sumnje bi Miočiću bila i najprofitabilnija u karijeri.
Cormier je već najavio mogućnost ove borbe
Bivši prvak Daniel Cormier prošli je tjedan rekao kako se situacija u teškoj kategoriji mora riješiti, a pri tome se ne smije preskočiti Miočića, čovjeka od kojeg je dvaput izgubio, a jednom pobijedio. Sva tri meča bila su za titulu prvaka.
"Po meni ima smisla da se u njoj bori Stipe Miočić protiv Jona Jonesa. Njih dvojicu treba sučeliti, a neovisno o tome tko će pobijediti, kad se Francis vrati, imamo ogromnu borbu. Mislim da je vrijeme da se Miočiću ukaže malo poštovanja. On je snažan, izdržljiv i dobar kao svi najbolji borci svijeta. Ako će doći do borbe za privremeni naslov, ona se ne može odraditi bez njega", rekao je Cormier.
Što je iduće za tešku diviziju?
Pogledamo li vrh teškaške divizije, vidjet ćemo da gotovo nitko ne može i ne bi trebao dobiti borbu protiv Ngannoua. Podsjećamo, UFC je prvaku zamjerao što nije dovoljno aktivan i što češće ne dogovara borbe. Sigurno se neće još jednom dovesti u situaciju da im divizija bude u blokadi gotovo godinu dana.
Cyril Gane je naivno izgubio borbu za pojas i ne bi trebao dobiti šansu odmah, posebno s obzirom na to da je borba bila dosadna široj publici. Lewis je izgubio od Ganea u borbi za doprvaka i udaljio se od napada na pojas. Onaj glavni argument u njegovu korist, činjenica da je pobijedio Ngannoua, i nije najbolji. Po mnogima se radilo o najgoroj borbi u povijesti UFC-a.
Najveća svjetska MMA organizacija ni nema puno izbora. Potreban joj je Stipe Miočić kao jedini borac u diviziji koji ima pravo tražiti napad na pojas, a njegov svojevrsni povratak je priča koja se svakako može sjajno prodati. Borba između njega kao "dobrog" i Jonesa kao "lošeg" dečka je nešto što cijeli borilački svijet želi vidjeti.