Vukovar: Obnova bivšeg "Grand hotela"
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Radnici osječke građevne tvrtke Lakolit rade na tzv. konstruktivnoj obnovi i na zatvaranju građevine kako bi se zaštitila od daljnjeg propadanja. U te radove, koji bi trebali biti gotovi u svibnju ove godine, kažu u vukovarskom Uredu za razvitak, Fond za razvoj grada Vukovara uložit će 5,2 milijuna kuna.
Ta velebna građevina, sagrađena 1897., svrstana među kulturne spomenike A kategorije, najprije je bila "Grand hotel", poslije Radnički dom, a razorena je u srpskoj agresiji na Vukovar.
U Radničkom domu se prije Domovinskog rata nalazila knjižnica, gradska kavana, kino, muzej i uredi te se pretpostavlja da bi ti sadržaji svoje mjesto mogli naći i nakon obnove.
U Uredu kažu da se još ne zna kad će bivši hotel biti potpuno obnovljen jer nakon prve faze radova treba raspisati natječaj za daljnje izvođenje radova.
(Hina) xjvrd ydd
Ovo je .
Homepage nacije.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati