Radnici Omiala u stečaju dobili otkaze
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Povjerenik Sindikata metalaca u toj tvrtki Filip Praničević ističe kako je stečaj, koji je proglašen prošlog tjedna, bio jedini izlaz iz višegodišnje agonije te tvrtke i možda jedini način da naplate svoje 24 plaće. Omial je opterećen dugom od oko 40 milijuna kuna potraživanja raznih vjerovnika, od nabavljača sirovina do državnih ustanova i radnika.
Praničević je također poručio kako će se Sindikat boriti da se Omial što prije proda kako bi se radnicima isplatile plaće i zaostaci te otpremnine onima koji više neće moći naći posao u toj tvrtki kod novog vlasnika, "jer su svjesni da posla više neće biti za sve".
Stečajni upravitelj Bitanga rekao je kako za kupnju Omiala postoje zainteresirani, ali da među njima treba naći "pravog" kupca koji će u najvećoj mjeri ispuniti očekivanja radnika uz ispunjenje svih obveza prema vjerovnicima.
Tvornica Omial trebala je u travnju prošle godine biti prodana uglednoj talijanskoj kompaniji Comital koja je od kupnje odustala nakon što je uoči prodaje HEP tvornici isključio struju. Čelništvo Omiala nakon toga je pronašlo drugog strateškog partnera - tvrtku ALUFLEX PACS iz Zadra, no i oni su odustali od ulaska u tvornicu zbog prosvjeda radnika koji, kako je tada objasnio sindikalni povjerenik Praničević, nisu htjeli pristati na ugovor o zakupu koji je posao osiguravao za samo 30 radnika.
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Kliknite ovdje.
Ovo je .
Homepage nacije.
Imate važnu priču? Javite se na desk@index.hr ili klikom ovdje. Atraktivne fotografije i videe plaćamo.
Želite raditi na Indexu? Prijavite se ovdje.
Učitavanje komentara