MILIJUN POL BIVŠIH NACISTIČKIH ROBOVA DOBILO ODŠTETU
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Utemeljitelj zaklade Michael Jansen rekao je da je negdašnjim ropskim radnicima u raznim zemljama dosad isplaćeno 2,6 milijardi eura.
Prema njegovim riječima, visoka dob bivših prisilnih radnika uzrokovala je to da je simboličnu odštetu u iznosu između 2556 i 7669 eura neće dobiti njih najmanje 15 posto zbog smrti ili drugih teških zdravstvenih razloga.
Sve isplate za 1,8 milijuna preživjelih robova iz Hitlerova 3. Reicha moraju biti gotove do proslave 60. obljetnicu kraja 2. svjetskog rata u svibnju 2004., rekao je Jansen.
Ovo je .
Homepage nacije.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati