Osoblje UN-a napušta Bagdad
Gotovo svo međunarodno osoblje u Bagdadu bilo je evakuirano nakon samoubilačkog napada u kojem je u kolovozu poginulo 22 ljudi, uključujući i voditelja misije Sergia Vieire de Melloa.
Najnovije povlačenje preostalog osoblja rezultat je napada na sjedište Međunarodnog odbora Crvenog križa (ICRC) i tri policijske postaje u kojima je poginulo najmanje 35 ljudi.
Nakon tih napada ICRC je odlučio smanjiti strano osoblje a UN je najavio privremeno povlačenje međunarodnog osoblja i raspravu o sigurnosnoj situaciji. UN povlači svoje osoblje na Cipar na dva tjedna, a možda i duže. U Arbilu, na sjeveru zemlje gdje je sigurnosno stanje bolje, UN neće povući 40 stranih djelatnika.
Ovo je .
Homepage nacije.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati