Rumsfeld u Tikritu
Tekst se nastavlja ispod oglasa
U pratnji generala Raya Odierna, američki se ministar u Tikritu susreo s vojnicima 4. pješačke divizije koja je razmještena u tom sektoru, čestitavši im na uspjehu postignutom u borbi protiv bivšeg iračkog režima.
Rumsfeld je priznao da su sigurnosni problemi, koje izazivaju sljedbenici Saddama Husseina i naoružane osobe iz inozemstva, zabrinjavajući, ali je istaknuo kako nisu nerješivi.
Stanovnici Tikrita s iznenađenjem su promatrali dolazak američkog ministra. Neki od njih iskazali su otvoreno neprijateljstvo prema politici SAD-a. "Što ovdje još rade ameirčki vojnici? Ako žele Saddama, neka znaju da ga ovdje više nema. Dakle, neka se vrate odakle su došli", kazao je muškarac koji se predstavio kao jedan od zapovjednika u bivšoj iračkoj vojsci.
Ovo je .
Homepage nacije.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati