Berlin: Preko 29°C neće se raditi
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Djelatnicima će biti "dopušteno da u danima koji budu označeni kao meteorološki ekstremni napuste radno mjesto", kaže se u priopćenju ministra Ehrharta Koertinga.
Potrebno je samo da meteorološka služba proglasi "ekstremne" klimatske uvjete i zaposlenici će moći napustiti radno mjesto.
To pravilo se u Berlinu već primjenjuje za hendikepirane osobe, koje su oslobođene rada tijekom velikih vrućina, podsjetilo je ministarstvo unutrašnjih poslova. To pravilo usrećuje i njemačke školarce koji u slućaju visokih temepratura napuštaju školske klupe.
Puno stanovnika Berlina ovoga vrućeg ljeta, pokušava se osvježiti u šumama i na obalama brojnih jezera koja okružuju njemački glavni grad.
Ovo je .
Homepage nacije.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati