BIVŠI STUDENTI MEDICINE DULJE ŽIVE
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Britanski epidemiolozi proučavali su vezu između smrtnosti i predmeta na fakultetu u 9.887 muškaraca koji su bili na zdravstvenom pregledu za vrijeme studija na glasgovskom sveučilištu između 1948. i 1968. godine.
"Možemo zaključiti da više od 40 godina nakon upisa na fakultet, liječnici imaju niži rizik smrti od svojih vršnjaka", rekao je liječnik Peter McCarron, voditelj istraživanja koji je danas zaposlen u Međunarodnoj agenciji za istraživanje raka u Lionu.
Rezultati, objavljeni u Journal of the Royal Society of Medicine, pokazuju kako je smrtnost medicinara niža čak iako su za vrijeme studija bili drugi po redu najveći pušači.
Rizik od smrti je 42 posto viši među bivšim studentima umjetnosti i 30 posto viši među bivšim studentima prava.
Znanstvenici misle da postoji nekoliko mogućih objašnjenja za dulji životni vijek liječnika.
Za medicinsko zvanje, za razliku primjerice od umjetničkog, vjerojatnije je dobivanje stalnog posla i dobrih plaća, što su poznati faktori koji koriste zdravlju.
(Hina) bvoj dgk
Ovo je .
Homepage nacije.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati