Grčka za "jasan mandat" u odnosima EU-a i SAD-a
"Bilo bi dobro kada bi prije početka tog summita Europska unija imala utanačeno stajalište" o odnosima sa SAD-om, rekao je premijer Costas Simitis.
O tom će se razgovarati na vijeću ministara vanjskih poslova 19. lipnja uoči summita EU u Solunu kako bi "predsjedništvo i Europska komisija imali jasan mandat tijekom boravka u SAD-u i susreta s predsjednikom Georgeom W. Bushom", dodao je.
Simitis je objasnio da neke zemlje EU-a prioritet stavljaju na suradnju s SAD-om pod svaku cijenu dok se druge prije svega zalažu za jaku i autonomnu Europsku uniju uz, naravno, usku suradnju s Amerikom.
Ovo je .
Homepage nacije.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati