Sj. Koreja želi izbjeći rat sa SAD-om
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Sjevernokorejski dužnosnici također su ponovili da namjeravaju koristiti reaktor postrojenja Yongbyon samo u energetske svrhe, unatoč zabrinutosti u međunarodnoj zajednici da će biti korišten za proizvodnju neklearnog oružja, rekao je Glyn Ford, nakon posjeta europskog izaslanstva toj zemlji.
Ford, član Europskog parlamenta ispred britanske Laburističke stranke, izjavio je u subotu po povratku u Peking da ´oni ne žele ići u rat no ako im rat bude nametnut, krenut će u njega´.
´Oni bi zapravo željeli vidjeti sporazum, no to mora biti sporazum koji će im, prema njihovim riječima, omogućiti da prežive´, rekao je Ford dodajući da su Sjevernokoreanci, na pitanje o tome da li bi nametanje sankcija ili preventivni napad na postrojenje bilo smatrano pokretanjem rata, odgovorili potvrdno.
Europska unija želi da se postojeća kriza razriješi, dodao je Ford ističući da će Europska unija napraviti sve što je u njenoj moći da dovede SAD i Sj. Koreju za pregovarački stol.
Nuklearni stručnjaci odbacuju arugmente Pjongjanga da se radi o energetskim razlozima jer se u postrojenju u Yongbyonu nalazi mali reaktor za vojna istraživanja koji nema dovoljno kapaciteta za proizvodnju električne energije.
Ovo je .
Homepage nacije.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati