Rupel: Nismo izvozili u Irak
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Rupel je za slovensku televiziju, reagirajući na govor američkog državnog tajnika Colina Powella u UN-u u kojemu je Slovenija spomenuta kao jedna od država s kojima je režim Sadama Huseina pregovarao o nabavi ´magnetnih sklopova´, rekao da to shvaća kao izraz priznanja Sloveniji.
´Bilo je takvih komercijalnih pokušaja, ali smo ih u korijenu sasjekli, zato izjavu Powella shvaćam kao izraz priznanja Sloveniji´, rekao je Rupel u razgovoru za slovensku televiziju.
Rupel je iračku krizu naveo kao dokaz koji treba razuvjeriti i slovenske ´nato-skeptike´ kako politika neutralnosti nije moguća i razuvjeriti one koji govore da bi male države izvan NATO-a bile sigurnije pred terorizmom.
Ovo je .
Homepage nacije.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati