Predsjednik Vrhovnog suda u posjetu Splitu
Tekst se nastavlja ispod oglasa
ocijenio je danas da splitski sud godinama nema dostatno sudaca i sudskih službenika, ali je izrazio zadovoljstvo radom sudaca na splitskom području.
Crnić je u službenom posjetu Splitu kako bi ocijenio rad Općinskog, Županijskog i Trgovačkog suda, a po njegovim riječima osobno se želi uvjeriti u rad svakoga pojedinog suca i vidjeti ispunjavaju li svoje obveze u rješavanju sudskih predmeta.
Poneki suci, rekao je, rade ispod norme, ali za to postoje objektivni razlozi, najprije zbog opterećenosti predmetima.
Dodao je kako je splitski sud uz riječki i zagrebački najveći po strukturi, s najviše predmeta, pa je logično da je i najzatrpaniji predmetima, Županijskom sudu nedostaju najmanje tri-četiri suca, a najveći su zaostatci u građanskom odjelu. Posebno je loše stanje u zemljišno-knjižnom odjelu, koji treba nov prostor i veći broj službenika kako bi mogao normalno funkcionirati, kazao je Crnić.
Susretu s novinarima bio je nazočan i predsjednik Županijskog suda Igor Benzon. Ivica Crnić danas će se sastati i s predsjednicima svih sudova i sa sucima.
Ovo je .
Homepage nacije.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati