Ford u plusu
FORD je posljednji kvartal završio s dobiti od gotovo milijardu USD, i to usprkos nepovoljnom stanju u američkom a tako i svjetskom gospodarstvu.
Ford je u trećem tromjesečju zabilježio dobit u visini od 997 milijuna dolara, uključujući operativnu dobit od 357 milijuna dolara, prvu u posljednje četiri godine. Time je ukupni profit za prvih devet mjeseci ove godine skočio na ukupno 1,8 milijardi dolara.
Plan preustroja kompanije je očito donio prve pozitivne rezultate, što je potvrdio i Alan Mulaly, izvršni direktor Forda: "Rezultati za treće tromjesečje jasno pokazuju Fordov značajni napredak unatoč nastavljenom padu aktivnosti u svjetskom gospodarstvu. Iako budućnost i dalje donosi izazove, naš plan preustroja One Ford donosi rezultate i naše temeljno poslovanje i dalje jača."
I doista, dovoljno je reći kako je u posljednje tri godine Ford imao gotovo 30 milijardi dolara gubitka, od čega rekordnih 14,6 u 2008. godini. Ford očekuje da će u 2011. poslovati u plusu.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
VIDEO Bez ovoga većina Hrvata ne može zamisliti dan. Slažete li se?
Sve za roštilj, od ćevapa do ajvara, sada je na akciji i do 50%
Ove stvari danas radimo svaki dan, a prije deset godina zvučale bi potpuno suludo 😅
Moglo bi biti redova: Sladoledi već od 0,39 €, a Lino Lada namazi po top cijeni
Izlasci nakon posla postaju sve popularniji. Evo zašto
Osvoji paket Ožujskog piva i dres repke: Podijeli svoju zakon navijačku priču!
Majstor zbog ovih popravaka lako uzme i do 100 eura. Rješenje često stoji par eura
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
VIDEO Bez ovoga većina Hrvata ne može zamisliti dan. Slažete li se?
Sve za roštilj, od ćevapa do ajvara, sada je na akciji i do 50%
Ove stvari danas radimo svaki dan, a prije deset godina zvučale bi potpuno suludo 😅
Moglo bi biti redova: Sladoledi već od 0,39 €, a Lino Lada namazi po top cijeni
Izlasci nakon posla postaju sve popularniji. Evo zašto
Osvoji paket Ožujskog piva i dres repke: Podijeli svoju zakon navijačku priču!