ZUSVDDRH priprema dva proglasa

Zajednica udruga svehrvatskih veterana i dragovoljaca Domovinskog rata Hrvatske (ZUSVDDRH) u današnjem je priopćenju izvijestila o zaključcima s druge redovite skupštine Zajednice održane prošli vikend u Splitu, među kojima je i najava o izdavanju proglasa hrvatskim građanima.

U priopćenju što ga je potpisao predsjednik Zajednice Ivo Jelić kaže se i kako su odlučili osnovati koordinaciju braniteljskih udruga na razini države te da se jedan proglas objavi zbog nezadovoljstva moralnim i gospodarskim stanjem u državi, a drugi zbog "nezadovoljstva načinom pregovaranja o ulasku u EU i odnosa vlasti prema zaštiti vrijednosti Domovinskog rata".

Tajnik Zajednice Frane Rogulj kazao je u telefonskom razgovoru za Hinu da će proglase objaviti 18. ožujka, kad će se znati počinju li pregovori za ulazak Hrvatske u EU ili ne. Rogulj kaže da su o tome vodili računa kako im se ne bi prigovorilo da otežavaju situaciju prije tog nadnevka.

Na pitanje zašto osnivaju koordinaciju kad jedna već postoji, Rogulj je odgovorio da tu predvodi Đuro Dečak, a "s njegovim radom i tom koordinacijom nismo zadovoljni". "Vlada nas nikada ne zove i ne izvješćuje o novim zakonskim prijedlozima niti je zanima naše mišljenje, nego zovu samo Dečka i Merčepa, a ono što oni zastupaju nije stajalište baze", kazao je.

Dodavši da Zajednica samo u Splitu ima 4800 članova, a "ne dobiju ni prijedlog zakona", istaknuo je da brojne udruge nisu članovi Dečkove Koordinacije, da će nova koordinacija biti utemeljena na skupu u Zagrebu te da će joj pristupiti velik broj hrvatskih udruga.

Glede proglasa objasnio je da će jedan govoriti o "borbi protiv hrvatskih pljačkaša, a drugi o tome da branitelji ne žele puzeći u Europu".

(Hina) xmerc ydd

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.