Zagreb - otvoren "Floraart"

Međunarodnu vrtnu izložbu Floraart, koja se u zagrebačkom Boćarskom domu Zrinjevac održava 39. put, otvorio je danas popodne predsjednik Republike Stjepan Mesić.

Na Floraartu će se do 6. lipnja predstaviti 155 hrvatskih i 24 strana izlagača iz devet zemalja cvijećem i najnovijim trendovima u uzgoju zelenila i uređenju okućnica. Čak 15.000 rezanih karanfila i 10.000 lončanica utkano je u ovogodišnji, središnji motiv "Floraarta", pod geslom "Radost u ljepoti".

U okviru Floraarta održat će se tradicionalni Hrvatski kup florista i prezentacija aranžiranja cvijeća, knjiga, mirisnih maraka Hrvatske pošte te stručna predavanja o katastru zelenih površina i zagrebačkim drvoredima.

Dječji park u Boćarskom domu i ove je godine obogaćen novim sadržajima za djecu - rodinim gnijezdom, indijanskim selom i labirintom.

Predsjednik Mesić čestitao je svima koji su pomogli da ta izložba ugleda svjetlo dana - izlagačima i djelatnicima "Zrinjevca" bez čijeg truda, rekao je, te izložbe ne bi bilo.

Zagrebačka gradonačelnica Vlasta Pavić istaknula je da je "Floraart" jedno od obilježja Zagreba, te je, kao i direktor trgovačkog društva "Zrinjevac" Igor Toljan, izrazila zadovoljstvo što je Predsjednik Republike došao na izložbu.

(Hina) xbma yjn

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.