Policija je danas izvijestila da je kriminalističkom obradom Odjela organiziranog kriminaliteta utvrđeno da su osumnjičeni u veljači ove godine došli do kuće S. L. M. kako bi naplatili dug njezina supruga od 2.900 eura.
Vičući na nju i prijeteći joj zatražili su povrat duga koji je s kamatama, po njihovom mišljenju, narastao na 18.000 eura.
Pod prijetnjama ona je sastavila i potpisala izjavu o dugu koju je potom u strahu javnobilježnički ovjerila.
Osumnjičeni su je nakon toga odveli do stana prvoosumnjičenoga koji je u nazočnosti nekoliko osoba nastavio s prijetnjom, tražeći od nje da potpiše policu osiguranja koja bi u slučaju njezine smrti ili invaliditeta prešla u njegovo vlasništvo.
Policija nije izvijestila je li oteta žena potpisala policu osiguranja kojom su je, kažu u policiji, otmičari željeli oštetiti za 80 tisuća kuna.
Uplašenu ženu su nakon svega dvije nepoznate osobe vratile kući.
Identitet uhićenih i žene policija nije otkrila.