Pola sata poslije u hotelu "Punta" svečanu je sjednicu održala koalicija HDZ-a, HRZ-a i Damira Jakeljića s tribunjske Nezavisne liste, koja je na vlasti dvije godine, a skup su poduprli i gosti - šibensko-kninski župan Duje Stančić, dožupan Josip Odak i saborski zastupnik Ivo Baica.
"Vlast" i "oporba" u Vodicama razišle su se 28. travnja kada je oporbena koalicija "Brnistra" na sjednici Gradskog vijeća osporavala mandat zamjenskog vijećnika Damira Jakeljića s tribunjske Nezavisne liste koji je bio šesti na listi, a koji podražava HDZ. "Brnistra" smatra da mjesto zamjenskog vijećnika pripada četvrtom na listi - Slobodanu Gašpiću, koji pak podupire "Brnistru". Nakon što je mandatno povjerenstvo potvrdilo Jakeljića, "Brnistra" je napustila vijećnicu, a svoju sjednicu Gradskog vijeća nastavila je na drugome mjestu. "Brnistra" ističe da ima pravo i poziva se na dopunu Zakona o lokalnoj samoupravi od 21. ožujka ove godine. Na drugoj sjednici izglasovali su novi dnevni red, smijenili dosadašnjeg predsjednika Vijeća Josipa Jurčeva, a za novog su predsjednika izabrali Slavia Skočića. Tako su nastala dva gradska vijeća.
"Duboko smo svjesni da ova situacija nije dobra za Vodice", rekao je Slavio Skočić. "Zabrinuti smo i ne želimo da Vodice trpe štetu. Zato se nadamo da će Ministarstvo pravosuđa i uprave reagirati brzo i svojim autoritetom prekinuti ovo neodrživo stanje."
"Oporba nastoji svim snagama srušiti legalnu vlast i ostvariti svoje ciljeve, koji su u prvome redu vezani uz privatne interese", rekao je predsjednik HDZ-ova koalicijskog vijeća Josip Jurčev.
Obje koalicije očekuju da će krizu vlasti žurno završiti Ministarstvo pravosuđa.