Vlada prihvatila program zapošljavanja branitelja

HRVATSKA Vlada prihvatila je danas Program stručnog osposobljavanja i zapošljavanja hrvatskih branitelja do 2008., za čijih bi šest mjera godišnje trebalo osigurati oko 30 milijuna kuna.

Početkom ove godine bilo je 27.256 nezaposlenih branitelja, a provedbom predviđenih mjera do kraja ove godine taj bi broj mogao biti znatno smanjen, procijenila je ministrica obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti Jadranka Kosor.

Branitelji, te djeca nestalih i zatočenih moći će se uključiti u programe stručnog osposobljavanja za poznatog i nepoznatog poslodavca, samozapošljavanja, kreditiranja malog i srednjeg poduzetništva, poticanje osnivanja zadruga, te u potporu pojedinačnim projektima.

Za te mjere država predviđa različite modele financijske pomoći, od jednokratnih potpora (npr. do 7000 kuna za stručno osposobljavanje za nepoznatog poslodavca) do sufinanciranja kamata (npr. 2 posto za poticanje malog i srednjeg poduzetništva).
Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.