Veliki dioničari Ine odbili MOL-ovu ponudu

VELIKI dioničari Ine odbili su ponudu mađarskog MOL-a za koju su procijenili da ne odražava pravu vrijednost Ininih dionica.

Nakon što je MOL poslao svoju javnu povodu održan je sastanak najvećih institucionalnih investitora, koji su se zatim oglasili zajedničkim priopćenjem u kojem stoji da je ponuđenih 2800 kuna manje od tržišne cijene Ininih dionica. "Ta je cifra tek nešto iznad zakonski propisane minimalne cijene te ne uključuje nikakvu preuzimačku premiju. Ponuđena cijena ne odražava ni očekivane efekte daljnje liberalizacije plinskog tržišta u Hrvatskoj te modernizacije rafinerija", navodi se u priopćenju.

Fond branitelja koji drži sedam posto Ininih dionica još jučer je poručio da je MOL-ova ponuda sramotna.

J.C.
Foto: Arhiva

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.