POD pokroviteljstvom Kraljevske koncertne direkcije i u organizaciji hrvatskog Veleposlanstva u Stockholmu u koncertnoj dvorani Glazbenog zavoda održan je u utorak koncert istaknutog hrvatskog pijanista Lovre Pogorelića.
Na programu su bila djela Modesta Musorgskog, Josipa Slavenskog te Sergeja Prokofjeva. Na domjenku poslije koncerta, Pogorelić je dobio mnoge čestitke i pohvale za majstorski koncert.
Lovro Pogorelić se ovim koncertom prvi put predstavio švedskoj publici. U ostalim skandinavskim zemljama nastupao je više puta, u Danskoj primjerice 20-ak.Danska publika, oduševljena njegovim koncertima, proglasila ga je "lavom za pianom", kako je davno nazivan sam Franz Liszt.