Naime, cijevi od spremnika do kotlovnice u potpunosti su izmijenjene, pa je mala vjerojatnost da nafta curi kroz njih, ističu komunalne službe općine Župa Dubrovačka.
Također, direktor vaterpolskog kluba "Jug Croatia osiguranje" Goran Sukno rekao je da su ostatci u spremnicima nafte ispražnjeni prije osam dana.
Budući da je riječ o naftovodu u objektima koji godinama nisu održavani, vrlo je teško utvrditi lokaciju odakle nafta utječe u more.
Naftne mrlje vidljive su u moru, ali i na betonskim dijelovima plaža uočljivi su ostaci nafte.
O problemu izlijevanja nafte u more u Kuparima u više je navrata obaviještena i županijska inspektorica za zaštitu okoliša Ines Lozina.
Vojnim objektima u Kuparima sada upravlja tvrtka Adriatic Club.