Umro novinar Ivo Kocon

IVO KOCON, dugogodišnji radijski i televizijski novinar i urednik, te jedan od predsjednika Hrvatskoga novinarskog društva, umro je u Zagrebu u 81. godini života, nakon kratke i teške bolesti.

Kocon je rođen u Belišću 1927. godine, a umro je u zagrebačkoj bolnici Rebro 1. rujna, u noći s nedjelje na ponedjeljak. Na čelu Društva novinara Hrvatske, kako se tada zvala novinarska udruga, bio je od 1969. do 1971.

Od 1953. godine je zaposlen na Radio Zagrebu, na kojem je bio urednik unutarnjopolitičke i gospodarstvene redakcije. Od 1967. do 1972. godine je na TV Zagreb urednik Informativnog programa, koji je u to vrijeme bio organizacijski i financijski autonoman. Pokrenuo je emitiranje Dnevnika TV Zagreb 1968. godine, ali je nakon sloma Hrvatskog proljeća morao podnijeti ostavku.

Urednik Dokumentarnog programa TV Zagreb je od 1973. do 1976. godine, a glavni urednik zajedničke redakcije jugoslavenskih televizija,  za projekt Stvaranje Titove Jugoslavije, od 1976. do 1982. godine. Posebna vrijednost toga projekta je bogata prikupljena filmska građa iz raznih nacionalnih i privatnih arhiva, katalogizirana i pohranjena u arhivu TV Zagreb.

Do umirovljenja 1988. godine je suradnik i urednik u Dokumentarnom programu TV Zagreb, nakon čega se potpuno posvetio radu u Hrvatskom novinarskom društvu, u kojemu je doslovce do zadnjeg dana mlađim kolegama prenosio svoje bogato znanje i iskustvo.

Posljednji ispraćaj Ive Kocona bit će u četvrtak, 4. rujna 2008. godine, u 11,40 sati, na zagrebačkom Krematoriju.

R.I.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.