Uklanja se bespravna gradnja u Medulinu

GRAĐEVNA inspekcija danas je počela uklanjati bespravno izgrađen objekt na Cintineri, na predjelu Kapovici u Medulinu, izvijestilo je danas Ministarstvo zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva.

U ovoj fazi planira se ukloniti osam bespravnih građevina na tom području, a sve su izgrađene bez lokacijske i građevne dozvole na predjelu na kojem gradnja nije dopuštena.

Svim ulagačima građevna je inspekcija nakon nadzora uručila rješenja o uklanjanju u tijeku siječnja, veljače i ožujka ove godine, u kojima je zatražila da sami uklone svoje bespravne gradnje.

Kad je prošao rok u kojem su ih trebali ukloniti, inspekcija je utvrdila da to nisu učinili te ih je obavijestila da će bespravnu gradnju ukloniti građevna inspekcija o njihovu trošku.

Ulagači su uložili žalbe na rješenja, koja je Ministarstvo odbilo te počelo uklanjati bespravnu gradnju. Po neslužbenim podacima neki su ulagači nakon najave o početku uklanjanja sami srušili svoje objekte, stoji u priopćenju Ministarstva.

Foto: Arhiva

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.