Nadležne institucije izvršne vlasti nisu bile pretjerano voljne dati izjave ili priopćenja o uhićenju najtrofejnijeg Hrvata. Glasnogovornik MUP-a Zlatko Mehun rekao nam je da on o Zagorcu nema informacije, te da smo se "obratili na krivu adresu", iako je MUP taj koji je za generalom raspisao tjeralicu.
Ministarstvo vanjskih poslova i europskih integracija odgovorilo nam je da "Veleposlanstvo Republike Hrvatske u Republici Austriji, Beču, do ovoga trenutka nije zaprimilo službenu obavijest od strane austrijskih vlasti", te predložili da pitanja u vezi Zagorčeva uhićenja postavimo Ministarstvu unutarnjih poslova i Ministarstvu pravosuđa. Ministarstvo pravosuđa također ne može dati priopćenje bez službene obavijesti, odnosno "na temelju vijesti iz medija", odakle su i doznali za uhićenje.
Tajnica Zagorčeva odvjetnika Krešimira Krsnika rekla nam je da je odvjetnik doma na bolovanju, te neće davati nikakve izjave vezane uz Zagorčevo uhićenje.
Za komentar smo upitali i Antu Nobilu, odvjetnika Hrvoja Petrača koji je na svom suđenju pokrenuo cijelu priču o ukradenim dijamantima. "Čudno mi je da je Zagorec otišao iz Hrvatske. Ovakvo ponašanje nema logike. On bi, da je ostao u Hrvatskoj, ili u Austriji zatražio azil, uvelike smanjio vjerojatnost određivanja pritvora. On iz Beča nije ni pobjegao, nego je čekao da ga uhite. Te njegove poteze smatram poprilično neracionalnima." - rekao je Nobilo za Index.
V.Š./B.S.Foto: Nacional