NA ŽUPANIJSKOM sudu u Osijeku završena je glavna rasprava protiv osam osumnjičenih u akciji Dijagnoza II, a presuda će im biti izrečena u četvrtak u 13 sati.
Šestero osumnjičenih koji su danas iznijeli svoju obranu tvrde da nisu krivi niti po jednoj točki optužnice, a dr. Darko Horvat iz osječke bolnice rekao je da je jednom u znak zahvalnosti primio 700 eura od Nataše Jokoš. Jokoš je prošlog tjedna porekla da je primala novac za "sređivanje" statusa vojnih invalida.
Policajac iz Vrpolja Mirko Lukić pred sudom je rekao da je on nije uzimao novac nego samo pomagao poznanicima. Lukić kaže da je sav novac koji je dobio bio namijenjen Nataši Jokoš.
Referentica u državnoj upravi Sandra Rudnički rekla je da je u cijeli slučaj uvučena, te zamolila suca da bude blag, a dr. Robert Steiner, dr. Darko Šimun Vukašinović-Soljačić i dr. Vjekoslav Kolarević tvrde kako nisu za ništa krivi jer ljudi imaju naviku darivati liječnike.
J.C.
Foto: Arhiva