Tučnjava Hrvata i Rusa u umaškom hotelu "Aurora"

U ČETVRTAK navečer u hotelu "Aurora" u Umagu došlo je do tučnjave između petorice Hrvata i sedmorice Rusa koji su se sukobili zbog dan ranije odigrane nogometne utakmice u Zagrebu.

Kako je za Index kazala voditeljica Ureda za kvalitetu usluge hotela "Aurora" Melina Husedžinović, sukob je izbio za vrijeme večere oko 19.30 sati kada je jedan 25-godišnji Rus tanjurom u glavu pogodio 49-godišnjeg I.K. Mladi Rus je Hrvata nakon toga udario šakom u prsa nakon čega je izbila masovna tučnjava.

49-godišnjaku su u pomoć priskočili kolege iz Hrvatskih željeznica, njih četvorica, dok je Rusu u pomoć došlo njegovih šest prijatelja. Tučnjava je trajala svega nekoliko minuta koliko je trebalo policiji da intervenira u hotelu.

Rusi su po dolasku policije pobjegli u svoje sobe, međutim sva sedmorica su privedeni u umašku policijsku postaju gdje je nad njima provedena kriminalistička obrada. Danas su prevezeni u Prekršajni sud u Umagu gdje im je određen izgon iz države.

Nakon privođenja Rusi se više nisu pojavili u hotelu, čije je osoblje na zahtjev policije pokupilo njihove stvari i predalo ih umaškoj policiji.

Policija je na umaški sud privela i petoricu Hrvata koji su kao i Rusi prijavljeni zbog remećenja javnog reda i mira.

Husedžinović kaže kako u hotelu nije bilo veće materijalne štete, osim jednog tanjura i "manje strke" koja je nastala zbog sukoba. Dodala je kako je jedan od hrvatskih gostiju na sebi imao majicu s natpisom "ZG u srcu" što je vjerojatno isprovociralo Ruse.

Kako doznajemo oni bi sutra putničkim zrakoplovom oko 17.30 sati trebali napustiti Hrvatsku.

I.K.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.