Ruski kozmonaut Aleksandar Skvorcov zapovijedao je letom koji će njega, njegovog kolegu Mihajla Kornijenka i NASA-inu astronautkinju Tracy Caldwell Dyson odvesti na ISS kako bi započeli dugu misiju u svemiru. Očekuje se da će na ISS stići 4. travnja.
Skvorcov i Kornijenko po prvi puta idu u svemir, a Dyson je veteranka kojoj će ovo biti prva dugoročna misija u svemiru. Njih troje pridružit će se zapovjedniku Olegu Kotovu iz Rusije, japanskom astronautu Soichiju Noguchiju i američkom astronautu Timothyju Creameru, čime će se broj astronauta na ISS-u popeti na maksimalno dopuštenih šest.
Astronauti će veći dio svog vremena u svemiru provesti vršeći popravke i održavanje, a sudjelovat će u znanstvenom istraživanju. Bit će "domaćini" većem broju drugih letjelica, među njima i shuttleu Discovery, koji kreće na put 5. travnja.
Kasnije će na ISS stići i prva privatno izgrađena bespilotna svemirska letjelica za dostavu tereta Dragon.
Tijekom njihove misije bit će odrađen veći broj šetnji u svemiru, u kojima će sudjelovati američki i ruski astronauti, kao i astronauti koji će dolaziti u posjet. Dyson će sudjelovati u svojoj prvoj šetnji u svemiru, tijekom koje će na stanici biti instaliran novi članak na kojeg će kasnije biti zakačena robotska ruka.