Trebotić je u razgovoru Hini potvrdio kao mu je to još jedan izazov, jer taj ugledni muzej osim bogate kolekcije starih majstora ima i vrlo vrijednu zbirku avangardne umjetnosti, koju je počeo prikupljati nakon Drugoga svjetskog rata.
Dodao je da će na bečkoj izložbi predstaviti djela velikog formata iz posljednjih pet godina. Napomenuo je međutim da nije siguran hoće li izraditi i nekoliko instalacija o čemu će odlučiti kad se upozna s prostorom u kojemu će izlagati.
Na proljeće 2003. Trebotić će izlagati u zagrebačkoj galeriji ´Forum´.