PRETPOSTAVLJA se da je u najnovijim sukobima u zapadnom predgrađu Bagdada Abu Ghoreibu ozlijeđeno nekoliko američkih vojnika, izvijestili su u nedjelju mediji.
Pozivajući se na izjave svjedoka, arapska satelitska tv-mreža Al-Jazeera izvijestila je da je na američke vojnike bačeno nekoliko ručnih granata. Također je objavljeno da su američki vojnici u nastojanju da spriječe prosvjede ubili nekoliko osoba.
Izvješća o broju poginulih variraju. Neki očevici tvrde da je nekoliko osoba ozlijeđeno, a prema izjavama drugih poginula su trojica vojnika. Sukobi su eskalirali kada su vojnici pokušali zatvoriti tržnicu.