SPLTISKA policija izvijestila je jutros da je u jednom kontejneru za otpad pronađeno osam kilograma gospodarskog eksploziva "vitezita", 200 metara detonirajućeg i 10 metara sporogorućeg štapina.
Pirotehničari Policijske uprave splitsko-dalmatinske odbačeni su eksploziv našli u kontejneru u Ulici Vojka Krstulovića prema dojavi 48-godišnjeg LJ.K.O.
Istraga o nedgovornom vlasniku eksploziva, koji u pronađenom stanju nije bio opasan, traje. Protiv njega bi trebala biti podenesena kaznena prijava za općeopasnu radnju i, ako se tako utvrdi, za neovlašteno posjedovanje eksploziva.