JAPANSKA tvrtka Sony najavila je otpuštanje 8.000 radnika što je oko 4 posto ukupne Sonyjeve radne snage.
Otpuštanja su sastavni dio plana tvrtke Sony kako bi smanjili daljnja ulaganja i pritom uštedili 1,1 milijardi dolara. Ovo otpuštanje rekordno je od početka financijske krize što pokazuje kako je Sony i dalje u zaostatku za Appleom i njihovom proizvodnjom uređaja za reprodukciju glazbe, kao i plazma televizora.
Sony ukupno zapošljava 186.000 ljudi širom svijeta u raznim zaposlenjima, a analitičari se pitaju o smislenosti ovog radikalnog poteza te koliko on može pomoći Sonyju.
V.M.