Somalski pirati oteli još jedan brod

SOMALSKI pirati oteli su još jedan brod. Izgleda da se radi o francuskom brodu koji je prevozio turiste nedaleko od istočne afričke obale, ali to još nije službeno potvrđeno.

"Nemamo još sve detalje, ali izgleda da na brodu ima nekoliko turista. Brod je iz Francuske, ali ne znamo je li u pitanju jahta ili brod za krstarenje", kazao je predsjednik istočnoafričkog Programa za pomoć pomorcima novinarima Reutersa.

Somalski pirati ove su godine oteli već više od 30 brodova, a nedavno je otet i japanski tanker na kojem su dva hrvatska pomorca. Pregovori za otkup tankera i puštanje pomoraca još su u tijeku, a pomorci su, prema posljednjim informacijama hrvatskog Ministarstva vanjskih poslova, živi i zdravi. Vode oko Somalije zbog učestalih piratskih napada postale su najopasnije na svijetu pa je Europska unija počela pripremati mehanizme za koordiniranu pomoć brodovima u zaštiti od pirata, a razmatra i da u kasnijoj fazi pojača operacije protiv njih.

J.C.
Foto: AFP

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.