Škare Ožbolt: Buš u NATO? Bum!

BIVŠA saborska zastupnica i ministrica pravosuđa Vesna Škare Ožbolt na svom je blogu iznijela nekoliko razloga "za" i "protiv" ulaska Hrvatske u NATO savez, te je posjet predsjednika Busha ocijenila "velikom stvari za Hrvatsku".

Među argumentima za ulazak u NATO savez Škare Ožbolt je navela geostrateško pozicioniranje u području zapadne demokracije, demokratsku kontrolu oružanih snaga i ukidanje ročne vojske.

Njeni razlozi protiv ulaska su to što će "Hrvatska biti nesigurnija, jer se u slučaju nekog sukoba većih razmjera svrstavamo na jednu od strana" te bi "kod nas, zbog misija kao što je ona u Afganistanu, mogao biti teroristički napad" kao opomena drugim zemljama koje sudjeluju u toj misiji (ISAF).

"Moj osjećaj je da ulazak u NATO ipak nosi korist i za državu i za sigurnost", zaključuje Škare Ožbolt dodajući kako za dokazivanje takvog stava ipak ima premalo pravih podataka.

U pogledu sutrašnjeg dolaska američkog predsjednika Busha u Zagreb, Škare Ožbolt smatra kako je nebitno kako se predsjednik zove, već ističe važnost koju posjeta predsjednika SAD-a nosi sa sobom.

"Ne dolazi osoba - dolazi institucija. I to u prvi službeni posjet od kada je samostalne Hrvatske", napominje Škare Ožbolt na čijem blogu možete pročitati ostatak njenog komentara na Bushev dolazak u Hrvatsku.

I.K.
Foto: Index arhiva

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.