Sjeverna Koreja prijeti protumjerama

SJEVERNA KOREJA zaprijetila je u srijedu da će usvojiti "konkretne protumjere" ako Sjedinjene Države nastave s pritiskom na Pjongjang, objavilo je sjevernokorejsko ministarstvo vanjskih poslova u srijedu.

"Ako nas SAD nastavi ugnjetavati i vršiti pritisak na nas, smatrat ćemo to objavom rata i poduzeti niz konkretnih protumjera", objavilo je sjevernokorejsko ministarstvo vanjskih poslova u priopćenju. Priroda tih "protumjera" nije objavljena.

"Iako smo pristupili nuklearnom pokusu zbog SAD-a, naša spremnost da realiziramo denuklearizaciju korejskog poluotoka putem dijaloga i pregovora ostaje nepromijenjena", tvrdi ministarstvo koje optužuje SAD da je "manipuliralo Vijećem sigurnosti UN-a kako bi usvojio rezoluciju kojom se vrši pritisak na Pjongjang".

Jednako prijetećim tonom, drugi čovjek sjevernokorejskog režima Kim Yong-nam iznio je mogućnost poduzimanja "konkretnih akcija" radi suočavanja s "neprijateljskim ponašanjem" SAD-a.

Nije isključio novi nuklearni pokus nakon onog u ponedjeljak. "Pitanje budućih nuklearnih pokusa povezano je s američkom politikom spram naše zemlje", kazao je Kim japanskoj agenciji Kyodo.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.