Šešelja će prisilno hraniti

SUCI Haškog suda naredili su da se Vojislav Šešelj mora prisilno hraniti kako ne bi umro u zatvoru od štrajka glađu, zbog kojega bi mu u iduća dva tjedna, prema mišljenjima liječnika, moglo zatajiti srce, prenosi BBC.

Iako je Šešelj odbijao preglede liječnika, te naglasio da ne želi medicinsku skrb ni u Nizozemskoj niti u Srbiji, sud je poslao liječnike koji su ga pregledali.

Sudska je komora također naredila nizozemskim vlastima "da ga liječe, pa i ako i za njegovo zdravstveno stanje bude bilo nužno prisilno hranjenje, a sve u svrhu zaštite zdravlja optuženog i sačuvanja njegova života", stoji u izjavi suda.

Patrick Barriot, francuski liječnik koji je s ekipom liječnika iz Srbije i Rusije pregledao Šešelja, izrazio je brigu za Šešeljevo zdravlje koji je od početka štrajka izgubio 25 kilograma. "Vrlo je slab i moglo bi doći do zastoja srca", rekao je Barriot.

O Šešeljevom zdravlju progovorilo je i Ministarstvo vanjskih poslova Rusije, koje je izjavilo kako se boji da optuženi general ne završi isto kao i pokojni Slobodan Milošević, koji je nakon što je odbijao liječničku pomoć, umro od srčanog udara u zatvoru.

"Štrajk glađu Vojislava Šešelja izazvao je veliku zabrinutost u Rusiji", rekao je glasnogovornik Ministarstva Mikhail Kaminin.

"Uspomena na smrt bivšeg jugoslavenskog predsjednika još je svježa i mislimo da bi se trebala uzeti u obzir", zaključio je Kaminin.

A. B.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.