´Čini se da neprijatelja dovodi u iskušenje da izvrši agresiju na Irak to što je nazvao padom talibanskog režima (u Afganistanu)´, rekao je Sadam vojnim časnicima, a prenijela je televizija.
Međutim, on je rekao da talibani nisu čak ni uspostavili državu tijekom svoje vlasti u Afganistanu.
´Irak se razlikuje od Afganistana jer je bogata zemlja. Vaša zemlja je organizirana i stabilna. Niti jedna druga država na svijetu nije kao ona...Ona proizvodi naftu i ne treba je uvoziti...´, istaknuo je Sadam.