Sadam: Irak nije Afganistan

Irački predsjednik Sadam Husein upozorio je u ponedjeljak Sjedinjene Države da Irak nije Afganistan, rekavši da je njegova zemlja bogata i da ima stabilnu vladu i vojsku koja je sad jača nego što je bila 1991. u Zaljevskom ratu, prenijela je iračka televizija u utorak.

Također je ponovio da UN-ovi inspektori koji traže oružje masovnog uništenja zapravo špijuniraju.

´Čini se da neprijatelja dovodi u iskušenje da izvrši agresiju na Irak to što je nazvao padom talibanskog režima (u Afganistanu)´, rekao je Sadam vojnim časnicima, a prenijela je televizija.

Međutim, on je rekao da talibani nisu čak ni uspostavili državu tijekom svoje vlasti u Afganistanu.

´Irak se razlikuje od Afganistana jer je bogata zemlja. Vaša zemlja je organizirana i stabilna. Niti jedna druga država na svijetu nije kao ona...Ona proizvodi naftu i ne treba je uvoziti...´, istaknuo je Sadam.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.