SAD zabrinute događajima u Nepalu

Sjedinjene Države su zabrinute najnovijim događajima u Nepalu, gdje je kralj Gyanendra raspustio vladu i preuzeo njene ovlasti, priopćio je glasnogovornik State Departmenta Richard Boucher u utorak navečer.

"Raspuštanje višestranačke vlade, proglašenje izvanrednog stanja i suspenzija temeljnih ustavnih prava predstavlja udaljavanje od demokracije", rekao je Boucher koji je izrazio zabrinutost i zbog vijesti o uhićenjima nepalskih političkih čelnika.

Nepalski kralj raspustio je u utorak koalicijsku vladu pod izgovorom da nije uspjela uspostaviti red u zemlji koju potresaju nemiri zbog akcija maoističkih pobunjenika.

U međuvremenu kralj je izabrao novu 10-članu vladu kojoj će on biti na čelu. Pobunjenici su ovaj potez kralja nazvali "srednjovjekovnom feudalnom autokracijom".

(Hina) xsb ysb

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.