SAD bombardirale Somaliju

SAD su izvršile zračni udar protiv, kako tvrde, "terorističkih meta" u Somaliji. To je četvrti takav američki napad u Somaliji u posljednjih 14 mjeseci.

U najnovijem zračnom udaru, na Dhoobley, gradić u blizini granice s Kenijom, uništena je jedna kuća dok je nekoliko ljudi ubijeno i ranjeno.

U izvještajima se kaže da su islamistički pobunjenici, koji se bore protiv somalijske vlade, počeli  regrupirati u posljednjih nekoliko nedjelja u okolini Dhoobleya, mjesta koje su držali pod svojom kontrolom dok ih 2007. godine vladine snage, uz podršku etiopijske vojske, nisu istjerale.

J.M.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.