U postaji se nalaze ruski kozmonaut Nikolaj Budarin i američki astronauti Kenneth Bowersox i Donald Pettit.
Progres je iz Kazahstana lansiran u nedjelju kako je bilo i planirano. Dan ranije space shuttle Columbija eksplodirao je pri slijetanju iznad Texasa. Svih sedmero članova njegove posade poginulo je.
NASA je zbog te nesreće do daljnjega odgodila letove preostalih triju space shuttleova pa ISS sada ovisi o Rusima.
Istraga o nesreći Columbije mogla bi potrajati više od godinu dana pa će biti potrebna dodatna sredstva za izgradnju novih ruskih letjelica i održavanje svemirske postaje, upozoravaju stručnjaci.