Praničević je također poručio kako će se Sindikat boriti da se Omial što prije proda kako bi se radnicima isplatile plaće i zaostaci te otpremnine onima koji više neće moći naći posao u toj tvrtki kod novog vlasnika, "jer su svjesni da posla više neće biti za sve".
Radnici, ističe sindikalni povjerenik, iako je ovo kraj Omiala, vjeruju da će stečajni upravitelj Marko Bitanga zakonito provoditi stečajni postupak i opravdati povjerenje koje kod njih uživa, te da neće dopustiti da se nekada ugledna i profitabilna tvrtka proda ispod cijene i da se ne obnovi proizvodnja.
Stečajni upravitelj Bitanga rekao je kako za kupnju Omiala postoje zainteresirani, ali da među njima treba naći "pravog" kupca koji će u najvećoj mjeri ispuniti očekivanja radnika uz ispunjenje svih obveza prema vjerovnicima.
Tvornica Omial trebala je u travnju prošle godine biti prodana uglednoj talijanskoj kompaniji Comital koja je od kupnje odustala nakon što je uoči prodaje HEP tvornici isključio struju. Čelništvo Omiala nakon toga je pronašlo drugog strateškog partnera - tvrtku ALUFLEX PACS iz Zadra, no i oni su odustali od ulaska u tvornicu zbog prosvjeda radnika koji, kako je tada objasnio sindikalni povjerenik Praničević, nisu htjeli pristati na ugovor o zakupu koji je posao osiguravao za samo 30 radnika.