RUSKI predsjednik Vladimir Putin otputovao je iz New Delhija u Biškek, glavni grad Kirgistana, nakon posjeta Indiji koji je omogućio učvršćivanje strateškog partnerstva s tom zemljom.
Ruska i indijska strana razgovarale su tijekom Putinovog trodnevnog boravka u Indiji o Iraku i borbi protiv terorizma, a ruski predsjednik založio se i za bilateralnu suradnju.
U zajedničkoj izjavi objavljenoj na kraju summita između Putina i indijskog premijera Atala Beharija Vajpayeea, dvije zemlje kazale su da Pakistan mora provesti svoje obveze u smislu borbe protiv terorizma.
U toj izjavi također se izražava rusko i indijsko protivljenje jednostranoj akciji protiv Iraka.