"SA SMRTI Ivice Račana završena je jedna faza u kojoj se što god on rekao shvaćalo kao socijaldemokracija, pa da je govorio i najgore po svoje birače. Toga nema više, i sad se od njih očekuje i traži sadržaj", rekla je o SDP-u Vesna Pusić.
U emisiji Radni ručak HNS-ova predsjednica je također rekla da danas u Hrvatskoj više nema samo jedne stranke koja bi mogla voditi državu, te da je to dobro i da će tko god osvoji najviše glasova morati zatražiti pomoć drugih stranaka. S njom se složio i predsjednik HSS-a Josip Friščić, koji je objasnio zbog čega njegova stranka još nije krenula s predizbornom kampanjom.
"Mi smo poručivali da se treba okrenuti programima, još u rujnu prošle godine kada je krenula kampanja "afera na aferu", kada je bilo važno samo tko je gdje što ukrao, a nije bilo važno što se nudi biračima. Uskoro počinjemo sa svojom kampanjom", najavio je Friščić. Đurđa Adlešić iz HSLS-a također je rekla da njezina stranka kasni s početkom kampanje jer je ona zauzeta svojim djelovanjem u Saboru i gradu Bjelovaru, gdje je gradonačelnica.
"Ne bojimo se za naše birače", dodala je Adlešić koja smatra da izbor Zorana Milanovića na mjesto predsjednika SDP-a neće uzrokovati prelazak birača sa strane HSLS-a u tabor vodeće oporbene stranke.
Također se ne boji ni "velike koalicije" HDZ-a i SDP-a, koja bi mogla "progutati" male stranke. HDZ-ovac Damir Polančec prije dva tjedna govorio je o mogućnosti koaliranja s SDP-om u emisiji Otvoreno, kada je osim njega gostovao SDP-ovac Slavko Linić. Tada je rekao da bi se ta koalicija mogla dogoditi u dalekoj budućnosti ove zemlje. Linić je rekao da je to za SDP neprihvatljivo.
"Nasmijala sam se iz najmanje dva razloga na ovu tezu, ali možda nije pristojno da kažem koja. Mislim da do toga neće doći, jer bi u njoj najviše izgubio SDP, a oni su ozbiljna stranka koja to neće dopustiti", rekla je Adlešić i dodala da smatra da će njena stranka, kao i HNS i HSS sigurno odlučivati u sljedećoj vladi.
A.B.
Foto: H.P.