SPLITSKI gradonačelnik Ivica Puljak smatra da je Split siguran grad, ali i upozorava kako ima mladih turista koji krše javni red i mir te je najavio da će do kraja ove sezone komunalno redarstvo pojačati izvide u središtu grada.
Puljak je to rekao danas na sastanku s predstavnicima gradskih, županijskih i državnih mjerodavnih institucija i organizacija uključenih u brigu o održavanju reda i mira u Splitu tijekom turističke sezone, priopćili su iz splitske Gradske uprave.
Puljak: Split je, prema svim pokazateljima, siguran grad
"Split je, prema svim pokazateljima nadležnih službi i institucija, siguran grad, kako za njegove građane tako i za turiste", istaknuo je Puljak i dodao da na to ukazuju činjenice i izvješća policije koja govore da, unatoč velikom broju turista, u Splitu nema porasta kriminalnih djela.
"Primjetno je, međutim, da promjenom strukture gostiju, koji su mahom mlađe životne dobi, ove godine imamo veći broj prekršajnih djela vezanih za kršenje javnog reda i mira", kazao je Puljak.
"Radit će se i na promjeni strukture gostiju"
Do kraja ove sezone, kako je rekao gradonačelnik, komunalno redarstvo Grada Splita i Državni inspektorat će intenzivirati izvide u centru grada i nastaviti raditi u okviru zakonskih mogućnosti, a za iduće ljeto Gradska uprava će pokrenuti donošenje novih odluka, s konkretnim mjerama za sankcioniranje nepristojnih turista.
Predvidjet će se i prisutnost zaštitara u centru grada, koji će u suradnji s policijom djelovati na suzbijanju neprimjerenog ponašanja. Dugoročno i sveobuhvatnim aktivnostima radit će se i na promjeni strukture gostiju.