Predsjednica saborskog Odbora za ravnopravnost spolova Gordana Sobol upozorila je, kako je naglasila, "na negativne tendencije koje se Hrvatskoj mogu ubrzo dogoditi u zastoju u promicanju dosadašnjih dostignuća u tome području". Vladi je zamjerila što se obraća isključivo ženi kao majci i rodilji, zanemarujući sve njezine ostale vrijednosti. Po njezinu mišljenju Vladina politika ide drukčijim smjerovima od politike bivše vlasti, a znakovitim smatra ukinuće Povjerenstva za ravnopravnost spolova na prvoj Vladinoj sjednici.
Saborska zastupnica IDS-a Dorotea Pešić-Bukovac Vladinu prodemografsku politiku ocijenila je konzervativnom, bez sustavnosti, ozbiljnosti i učinkovitosti. Saborski zastupnik Hrvatske stranke umirovljenika Silvano Hrelja istaknuo je kako se bez sustavna odgoja i obrazovanja, koji će uklanjati predrasude o ženama, neće moći postići ravnopravnost spolova po uzoru na skandinavski model gdje su žene u parlamentu zastupljene s gotovo 45 posto.
(Hina) xdspo yvkn