"Hrvatska se informatizacijom znanstvenog i visokoškolskog sustava sve više približava europskim standardima", kazao je pomoćnik ministra znanosti i tehnologije Zdenko Franić. Najavio je i informatizaciju studentskih domova da bi, kako je rekao, "svaka studentska soba bila priključena na internet".
Kako je rečeno na današnjoj svečanosti, Fakultet kani izraditi i digitalnu knjižnicu s literaturom potrebnom za studij.
Na upit predstavnika Studentskog zbora o osnivanju studentskog centra u Puli zamjenik ministra Franić kazao je kako Ministarstvo znanosti i tehnologije želi povećati standard studiranja svih sveučilišnih centara, pa, po njegovim riječima, i pulskoga.
(Hina) dspo dd