Privedeni mladići u vozilu napali policajce

DVOJICA mladića koji su privedeni zbog narušavanja javnog reda i mira, napala su jučer policajce u njihovom vozilu nakon čega je nad njima primijenjena upotreba sredstava prisile, stoji u kratkom priopćenju Policijske uprave zagrebačke (PUZ).

Glasnogovornica PUZ-a Aleksandra Ljuba Indexu nije znala reći o kakvoj vrsti narušavanja javnog reda i mira je riječ, te jesu li dečki noć proveli u policijskom pritvoru.

Prema šturom službenom priopćenju, mladići obojica hrvatski državljani, su prilikom dovođenja u policijske prostorije u Petrovoj ulici u službenom automobilu napali policajce.

Jedan je maloljetnik (16-godišnjak) policajcu pokušao s odore istrgnuti policijsku značku, dok je drugi (18-godišnjak) drugog policajca nekoliko puta udario šakom u lijevo rame i u leđa, te mu je prijetio.

Nakon napada obojica su svladani uporabom sredstava prinude, te su dovedeni u postaju gdje je nad njima provedena kriminalistička obrada zbog narušavanja javnog reda i mira, ali i napada na službenu osobu.

Glasnogovornica Ljuba rekla je kako je mlađi nasilnik od ranije poznat policiji po izvršenju nekolicine kaznenih djela, dok je stariji do jučer u policiji imao tek jedan evidentiran prekršaj.

I.K.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.